top of page
Search
  • Artur Skubera

ElectricTour2021 - Siemianowice Śląskie.

Zgodnie z zapowiedziami, 15 maja w Siemianowicach Śląskich odbyło się pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań w ramach ElectricTour2021.

Ich celem jest możliwość przetestowania różnych napędów do wózków inwalidzkich, poprawiających mobilność osób niepełnosprawnych.

Na dużym boisku szkolnym wyznaczono trasę do manewrowania, przyspieszania oraz jazdy terenowej. Było również miejsce do nauki parkowania przodem oraz bokiem.

Na ElectricTour2021 obecni byli przedstawiciele największych europejskich marek:

Alber - reprezentowany przez firmę Partner z Bytomia

Klaxon - reprezentowany przez firmę Vermeiren

TechLife W1 - reprezentowany przez Grupa Techlife.pl

Pandora - reprezentowana przez firmę Med Punkt

Sticker - reprezentowany przez dystrybutora firmę APCO

Batec - reprezentowany przez dystrybutora firmę Apco

Zaprosiliśmy również konstruktora i wykonawcę przyciągającego uwagę Trajka firmę ARSI Trike Custom.

W sumie do testów było przygotowanych 15 różnych napędów.


Wydarzenie zaczęło się o 11:00. Uczestnicy poświęcali czas na rozmowy z ekspertami ww. marek, poznawjąc prezentowany sprzęt, jego parametry techniczne, obsługę, możliwości. Ale najwięcej czasu poświęcano oczywiście na testy i jazdy próbne. Zarówno na podłożu utwardzonym i specjalnie przygotowanym placu manewrowym, jak i w warunkach terenowych.


Kiedy pierwsi ,,kierujący" siedli za kierownicami przystawek, widać było, że najwżniejszym dla nich parametrem była prędkość i moc :) Tonajbardziej było widać podczas wyścigów, które wzbudzały iście sportowe emocje!

Jako organizatorzy zadbaliśmy o bezpieczne i komfortowe warunki dla uczestników: boisko z miękkim podłożem, dostęp do węzła sanitarnego, catering i - oczywiście - środki medyczne oraz higieniczne, konieczne w czasie pandemii.


Podczas testów uczestnicy mogli dopasować różne napędy do swojego wózka, ale także przesiąść na inny wózek, zawsze otrzymując asystę i wsparcie od osób obsługujących ElectricTour200 lub przedstawicieli firm.


Spis przystawek i napędów elektrycznych oraz reprezentujących je firm:

KLAXON - firma Vermeiren

1. Klick Power Standard Limited Edition - wcześniejsze testy tutaj

2. Klick Power Terta - wcześniejsze testy tutaj

3. Klick Mini Standard - wcześniejsze testy tutaj


ALBER - firma Partner

1. Smoov - wcześniejsze testy tutaj

2. E- Pilot - wcześniejsze testy tutaj

3. E- Motion - wcześniejsze testy tutaj


W1 Tech life - Grupa Techlife.pl

Pandora - firma Med Punkt


Firma - firma Apco

1. Strikcer

2. Batec Mini

3. Batec Electric


Trajk Monster - firma ARSI Trike Custom


Zobaczcie, jak odbywało się testowanie :)Chcieliśmy wyłonić zwycięzcę najpopularniejszej przystawki / napędu wśród naszych gości, ale z radością muszę stwierdzić, że ankiety, jakie otrzymaliśmy, nie wyłoniły takiego.


Każdemu z testerów podobała się inny napęd lub przystawka. Większość z gości zadeklarowała kupno już przetestowanej przystawki i korzystając z dofinansowania z PCPR. W moim przekonaniu taka impreza to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o pomoc w wyborze.


Ciekawym gościem był człowiek, który przyjechał na skonstruowanym przez siebie motocyklu na trzech kółkach. Zadziwił nas wjeżdżając na teren testów, kiedy z tylnej części pojazdu opuściła się rampa, a kierowca zjechał na wózku i dołączył do naszej zabawy bez przesiadania się. Zobaczcie filmik ...
Wrażenie zrobiły wszystkie przystawki,

ale przyspieszenie należało do wspomnianego trajka.

Zobaczcie tę relację!


Kolejne odsłony electricTour2021 planowane są w Poznaniu i Warszawie. Czekamy na minimalną liczbę zgłoszeń. Zachęcamy do propagowania tej imprezy wśród znajomych ponieważ to jest jedyna okazja na przetestowanie wszystkich napędów do wózków inwalidzkich w 2021 roku.


Chciałbym podziękować wszystkim firmom biorącym udział w ElectricTour2021 oraz przedstawicielom za cierpliwe tłumaczenie przybyłym gościom zalet napędu elektrycznego oraz ręcznego do wózka inwalidzkiego.


cdn.Z pozdrowieniami

Artur Skubera

drwozek.pl


7 views0 comments

Comments


bottom of page