top of page
Canvas 8.gif

Wózki z kategorii dla osób samodzielnie poruszających się oraz wózki ręczne z uwagi na swoją wagę oraz rozmiary przestały się mieścić w środkach komunikacji osobistej. Składany wózek stał się bardzo popularny również z uwagi na

możliwość postawienia go pod oknem bez zabierania miejsca w pomieszczeniu.  Krzyżak pojedynczy lub podwójny, jest odpowiedzialny za składanie do siebie przeciwstawnych części ramy. Czynność tą rozpoczyna się od zdjęcia wszystkich elementów demontowalnych

 podłokietników, podnóżków, zagłówka czy siedziska. Należy opuścić regulowane rączki i popuścić hamulce. Chwytając za siedzisko od strony oparcia oraz od strony przedniej wózka, podnosimy wózek. Złoży się on samodzielnie.

Należy pamiętać, aby zabezpieczyć wcześniej zdemontowane części przed wgnieceniem oraz zarysowaniem. Zdejmujemy koło, naciskając szybkozłączkę i również zabezpieczamy . Wózek jest rozłożony.

wheelie Light 3.jpg

Prezentowany wózek, jaki wyróżnia się na tle innych ma znakomicie przemyślaną konstrukcję składania. Elementy można rozmontować ale po co?  Projektant zaplanował że można je zawinąć do góry i schować pomiędzy nad bocznymi częściami ramy. Zaletą tego rozwiązania jest to,że wszystkie elementy są zawsze razem z wózkiem a nie latają osobno np w bagażniku. Proszę ocenić czy nie jest to dobre rozwiązanie. Wybór czy mieć wszystko osobno czy wszystko razem przy ścianie, zostawiam już do wyboru.

Wózek Weelie Light.

Weelie Light1.jpg

Zostawiając wózek na dłużej oraz w czasie podróży, dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem, jest chwycenie ramy wózka skórzanym paskiem i zaciągnięcie jej ku sobie. Pozwoli to na usztywnienie go. Docenicie to rozwiązanie wyciągając wózek z samochodu lub pokoju.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z artykułem ,,Dobry do podróży". Porady na temat wózków w transporcie  znajdziesz  tutaj.

bottom of page