top of page

Wózek inwalidzki dla osoby leżącej i wymagającej opieki

csm_solero-light_1_7889c62185_edited.png

Osoby korzystające z tego rodzaju wózka nie tylko nie są w stanie poruszać się samodzielnie, niekiedy nawet utrzymać głowy, czy samodzielnie siedzieć. Wózek taki pozwala im bezpiecznie zmieniać pozycję ciała do leżącej lub siedzącej, co często pomaga w transporcie, czy podawaniu posiłków.

Szczególną uwagę należy zwrócić na komfort,  odpowiednią stabilizację 
oraz bezpieczeństwo. Wózek powinien umożliwić regulację poszczególnych  elementów  (np. odchylane oparcie i zmiana kąta siedziska). Ważne jest aby  nie powodował odleżyn. Opiekun osoby na wózku musi mieć komfort w bezpiecznym prowadzeniu wózka.  Planujesz zakup sprawdź dofinansowanie.

NA WÓZEK PRZYSŁUGUJE DOFINANSOWANIE NFZ 

Limit finansowania NFZ: 3000 zł

Kod na wniosku: P.130

Altitude green - 3Q view - table.jpg

Komfortowo w domu

Dla opiekuna oraz chorego w wózku najważniejsza jest wygoda i brak możliwości powstawania odleżyn. Prawidłowo dopasowany wózek nie tylko dobrze wygląda i jest pomocny w codziennej pielęgnacji, Jest również powodem  zadowolenia użytkownika  wózka.

csm_solero-light_1_7889c62185_edited.png

Gdy ważny jest transport

Transport osób niesamodzielnych to duże wyzwanie pod względem bezpieczeństwa
i wygody. Wózek musi być także dopasowany  do wymiarów drzwi oraz bezpiecznie zjeżdżać z pochylni
w budynkach użyteczności publicznej. Wybierz mądrze.

Man on Wheelchair

Komfortowo w domu

Altitude%20E%20-%20sideview%20tilted%20-

Materiał z którego jest zrobione siedzisko i oparcie nie może być przyczyną odleżyn. Wózek również powinien mieć wysoki priorytet bezpieczeństwa przed zsunięciem się z niego czy włożeniem dłoni w szprychy koła.
Bezpieczeństwo i wygoda to dwa podstawowe warunki użytkowania wózka a opcja dodatkowego wyposażenia to kolejny, równie ważny wybór.

Gdy ważny jest transport

csm_solero-light_1_7889c62185_edited.png

W transporcie ważną rolę odgrywa waga. Jeśli jest znacząca, wpływa ona na trudność manewrowania wózkiem i stwarza zagrożenie podczas zjazdów z pochyłych powierzchni.  Wózek również powinien być dobrze dopasowany do osoby w nim siedzącej. Zabezpieczenie głowy czy tułowia to podstawa a dobrze dobrane opcje dodatkowe wózka wypełnią wszystkie  oczekiwania, odnośnie komfortu i bezpieczeństwa.

Komfortowo
Gdy ważny transport
bottom of page