top of page
  • Artur Skubera

Test Wózków Inwalidzkich RęcznychWitajcie.


Na wstępie dziękuję wszystkim, którzy przesłali swoje propozycje do testów wózków inwalidzkich ręcznych. ( szczególne dla Dawid Kampa )

Wszystkie dokładnie przeczytaliśmy i naprawdę mieliśmy dużą trudność w wyborze tych najważniejszych, najcenniejszych propozycji . Dlaczego najważniejszych?

Chcielibyśmy aby testy były filmowane i zawierały parametry, które można pomierzyć i porównać. Aby zostały spełnione te założenia, warunki początkowe testu muszą być porównywalne i określiliśmy je następująco.

1. Wózki do testów muszą zostać podzielone zgodnie z grupami na drwozek.pl

  • Ultralekkie

  • Aktywne ( bez tych powyżej )

  • Ręczne ( bez wózków specjalnych )

Dziękujemy za kategoryzacje Adam Popławski.

2. Siedziska wózków będą tej samej szerokości, Koła napompowane wg wskazań producenta lub producenta opon. Wózek zawsze jest w wyposażeniu standardowym więc. Akcesoria, jakie znajdują się przy wózku zostają i tak robimy test. ( uwaga, zawsze zdejmujemy poduszkę siedziska )

3. Dodatkowe obciążenie do testów to 60 kg.


Wybraliśmy trzy testy:

  1. Test wagi wózka - sprawdzimy czy wózek waży tyle ile deklaruje producent. Sebastian Mankiewicz- dziękujemy za pomysł.

  2. Test swobodnego startu - test, w którym określimy przy jakim koncie pochylni wózek rusza w przód.

  3. Test oporów toczenia- Test zjazdu z pochylni na poziomą podłogę, parkiet. Zmierzymy, jak daleko wózek pojedzie. Test ten przeprowadzimy z wagą własną wózka oraz test z dodatkowym obciążeniem 60 kg. - test Aneta Fronczek-Munter - dziękujemy za pomysł, choć dodaliśmy kg.

  4. Test prostej jazdy - Zjazd z pochylni i obserwacja jazdy na wprost po wyznaczonym torze na długości 5 m. Test ten przeprowadzimy z wagą własną wózka oraz test z dodatkowym obciążeniem 60 kg.

  5. Test sztywności ramy - Test ugięcia bocznego ramy, Bez kół.

* informacje, jak będzie przeprowadzony test i na jakim sprzęcie prześlemy Wam już niebawem.

Zleciliśmy wykonanie elementów do wykonania testów, czekamy aż będą zgłoszone do odbioru. Postaramy się o rysunki poglądowe.


Wyniki będziemy pokazywać w tabeli.


Dziękujemy wszystkim za pozostałe przesłane propozycje testów. Przemyślimy je raz jeszcze i zastanowimy się jak np: zrobić test drgań bez zakupu odpowiedniego sprzętu badawczego czy test jazdy po piasku, o wspomnianym na fb skoku z 2 piętra nie wspomnę.

Postępy prac przy organizacji testu będą przekazywane Wam na bieżąco.

Bądźcie z nami.


Artur i Rafał.168 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page