top of page

Wybieraj po swojemu. Kółka przednie

Zaktualizowano: 21 wrz 2020

Wózek, jak drugie nogi. Daleko od prawdy?......Nie zawsze. Twoje nogi wejdą tam, gdzie chcesz i wózkiem jest prawie tak samo. Jeśli kupujesz wózek zastanów się, jak będziesz go używał. W jakiem terenie, na jakiej powierzchni.

Małe kółka przednie lub duże a wąskie są zwrotniejsze i zawsze będziesz doceniać je w domu. Inne, te szerokie będą lepiej sprawować się na nierównościach w parku czy

w ogródku. Niedoceniony jest też rodzaj widelca przedniego w którym zamontowane jest koło przednie. (prosto pisząc) Jeśli koło przednie oddalone jest mocniej od śruby( mocującej widelec do ramy wózka ) to wózek nabiera zwrotności. Kombinacja dużych , małych kółek wraz z rodzajem widelca daje lepsze lub gorsze parametry zwrotności. Małe kółko na oddalonym widelcu - lekko robisz zwroty.


POMPOWANE czy NIE.?

To pytanie też nie jest bez znaczenia. Koło pompowane pozwala wytłumić nierówności podczas jazdy. Dobierając wózek klientowi zawsze wiązałem to z rodzajem poduszki pod ,,pupą" Producenci zalecają wpompować jak najwięcej powietrza do opony ponieważ lżej się jedzie. Jednak gdy upuścimy trochę powietrza, koła wytłumią część drgań i jazda jest przyjemniejsza. Uwaga!!!. Mniej powietrza to też więcej siły dla osoby na i za wózkiem oby go prowadzić. Znajdźcie złoty środek pomiędzy ilością powietrza a trudem prowadzenia wózka.

Wybór zostawiam Wam po zastanowieniu się co dla kogo. Powodzenia.

A...... Jeszcze ku wyjaśnieniu. Te trzy otwory na widelcu to miejsca, w które można zamontować oś koła. Ta operacja służy do zmiany wysokości przedniej części wózka. ( dla np; zmiany ustawienia siedziska lub zmiana całej wysokości wózka)

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page