Wózek dla osoby aktywnej, samodzielnej.  P127

Kategoria przeznaczona dla osób samodzielnych, które chcą przejść i przejechać przez życie bez pomocy.

MC-Veloce-3.4-Orange.png

Wózek aktywny musi być zawsze dopasowany do użytkownika a nie odwrotnie. Zbędnymi stają się takie elementy, jak podłokietniki czy pompowane koła przednie. Rama wózka inwalidzkiego o którym tu wspominamy, nie może być składaną i musi być zamkniętą ponieważ każda niepotrzebna śrubka lub zawias  to waga, która nie pozostaje bez wpływu na mobilność. Charakterystyczne w tym wózku jest to że siedzisko zawsze jest pod kątem. Osoba pewniej siedzi na wózku z lekko podniesionymi kończynami.

Nie bez znaczenia okazuje się walka konstruktorów pomiędzy sztywnością a wagą wózka dla osoby aktywnej. Wózki takie muszą być lekkie a każda część niepotrzebna jest usuwana ( każde 100 gr robi różnice ). Nawet hamulce muszą być jak najprostsze i umiejscowione niżej.  Widziałem takich wózkowiczów, którzy zdemontowali hamulce uważając je za zbędne.

Na naszych kartach produktowych znajdziesz wagę każdego wózka więc zapraszamy tutaj.

Aktywna osoba to także, niejednokrotnie kierowca własnego samochodu lub prowadzący wózek z coraz modniejszym napędem elektrycznym. Zwróć uwagę czy wózek, jaki kupujesz można wyposażyć w taki napęd. Jest ich wiele ale uważaj aby nie uszkadzał wózka w miejscach w którym ten napęd będziesz montował.

Planujesz zakup wózka, mądrze wybieraj. Mamy nadzieję, że nasz poradnik będzie pomocny.

Wózki półaktywne różnią się wagą oraz dodatkowymi elementami w konstrukcji wózka tj. standardowe oparcie, dodatkowe hamulce, koła p/wywrotne, czy odchylane i zdejmowane podnóżki, (choć ta ostatnia opcja kłóci się przy wózkach Kuschall )  itd. Są to wózki przeznaczone do samodzielnego poruszania się będące alternatywą cenową do wózków aktywnych.

NA WÓZEK PRZYSŁUGUJE DOFINANSOWANIE NFZ 

Limit finansowania NFZ: 1700 zł

Kod na wniosku: P.129

MC-Veloce-3.4-Orange.png

Wózek aktywny

Każda z firm stara się wymyślić coś szczególnego, unikalnego- co pozwoli wyróżnić im się na tle konkurencji. Niestety nie wszystkie potem potrafią się tym chwalić. Prawdziwa gratka dla gadżeciarza!

csm_avanti_2_e3d2a1968e.png

Wózek półaktywny

Podwyższone oparcie i  wysunięte podnóżki  dyskwalifikują wózka z kategorii w pełni aktywnych. Ilość opcji dodatkowych  powoduje, że mogą na nim usiąść osoby
z osłabioną siłą mięśniową czy lekkim porażeniem.

863e91e4d8d3d0076630319ad0a3c20f.jpg.png

W rozmiarze XXL

Waga ciała może być powodem trudności
w poruszania się -  ale nie na wózku. Wytrzymałe, składane dobrze sprawdzają się powyżej wagi 140 kg. Zaprojektowane również z uwagi na osoby asystujące

Disabled Athletes in Sports Hall

Wózek aktywny

MC-Veloce-3.4-Orange.png

Wózek aktywny - im lżejszy tym lepszy.    Osoby użytkujące tego typu wózki cenią sobie zwrotność i idealne wyważenie.  Wózki te muszą być odporne na intensywne użytkowanie,  oraz jazdę z napędem elektrycznym w kołach czy dostawkę z przodu wózka. 

Zobacz nasze propozycje.