top of page

Dla Seniora

Osoba starsza nie musi być całkowicie niepełnosprawna. Może nie mieć sił na dłuższe spacery, przechodząc rekonwalescencję lub mieć zbyt słabe nogi aby poruszać się samodzielnie. Wózek dla takiej osoby powinien być wygodny. Wspominam tu o wygodzie osoby siedzącej oraz osoby opiekuna.

Elementy, jakie powinny się znaleźć w konfiguracji wózka na które należy zwrócić uwagę.

Waga ( im mniejsza tym lepiej )

Wygodna poduszka i oparcie.

Łatwość wstawania z wózka

Uchwyt na kule ( o ile są potrzebne )

Rączki do pchania

Łatwe w obsłudze hamulce.

Nie bez znaczenia jest wygląd.( wózki dla osób starszych są bardziej stonowane w kolorach)


W mojej propozycji godnym zauważenia jest wózek VCWK9AC Cameleon firmy VitaCare, posiadający w standardowej wersji większość z wymienionych powyżej elementów.

Bardzo fajna poduszka przeciw odleżynowa siedziska i wygodne oparcie.

Regulowane podłokietniki i podnóżki. Wózek waży 16 kg więc jest to średnia w tej kategorii. Wyposażenie standard w hamulce dla osoby prowadzącej daje przewagę nad konkurencją.

Dobrze jeździ i skręca. Bardzo przydatny dla osoby w wieku senioralnym, szczególnie z zabezpieczeniem przeciw wywrotnym.Dodatkowo prezentuje wózek Eclips X2 firmy Vermairen. Wózek jak poprzednik posiada

większość z wyposażenia dla osób w wieku senioralnym ( poza poduszką p/odleżynową )

Posiada jednak blokadę postojową hamulca dla opiekuna. oraz łamane odchylane oparcie. Wygodna funkcja do odparowania spoconych pleców na postoju. Wózek zgrabnie się porusza i skręca. Waga bez osoby siedzącej to 14,5 kg.12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page